Aktualności

Zdobądź zawód na bezpłatnym kursie kwalifikacyjnym w Spożywczaku !

Rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe !!! 
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to propozycja dla osób dorosłych, które pragną:
- uzupełnić wiedzę zawodową,
- zdobyć nowy zawód,
- przekwalifikować się zawodowo.
Proponujemy dwa rodzaje kursów: 
yes T.4 PRODUKCJA WYROBÓW CUKIERNICZYCH
yes T.16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI WYROBÓW SPOŻYWCZYCH.
Po ukończeniu kursu, absolwent otrzymuje zaświadczenie, które upoważnia go do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Konkurs na Najładniejszy Mazurek - zapraszamy do udziału (regulamin)

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w corocznym konkursie na Najładniejszy Mazurek. Przygotowane (w szkole!) mazurki należy oddać komisji konkursowej najpóźniej 5 wietnia 2017 roku do godziny 14:00. 
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Święta Mazurka w dniu 6 kwietnia 2017 roku. 
Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu (klknij "czytaj dalej").

Przygotowujemy mazurki na konkurs - terminarz

Zbliża się kolejny Dzień Mazurka - już 6 kwietnia czeka nas konkurs na najładniejszy mazurek oraz dzień drzwi otwartych dla gimnazjalistów. Jak zazwyczaj spodziewamy się bardzo wielu gości, których poczęstujemy nie tylko mazurkami.
Naszym uczniom zapewniamy możliwość przygotowania mazurków na konkurs, włącznie ze skorzystaniem z podstawowych surowców do sporządzenia ciasta i udekorowania mazurków.
Harmonogram udostępniania uczniom pracowni cukierniczych w załączeniu.

Turniej szachowy - zapisy

 

28 marca od godz. 9:00 w ZSEiU odbędzie się I Turniej szachowy szkół zawodowych w Łodzi. Uczniowie, którzy chcieliby reprezentować nasz Spożywczak i wystąpić w turnieju, proszeni są o skontaktowanie się z p. Krzysztofem Maślińskim (sala 201) w terminie do 13 marca. Szkoła może zgłosić maksymalnie 5 zawodników.

Przygotowania naszej ekipy do finału VII Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2017 w toku!

Kasia Wich i Kasia Piasecka, uczennice klasy 4 ta pod opieką nauczycielki Ewy Jatczak, przygotowują się do finału VII Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2017. Do ćwiczeń otrzymaliśmy śmietankę  z partnerskiego zakładu – "JOGO" Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej. Możemy ćwiczyć wykonywanie rożnych musów na bazie śmietanki Jogo; dziękujemy!

Skażony chroniczną niemocą globtroter, biegający w tę i we w tę… czyli Dyktando!

21 lutego 2017 r. zwyciężczynie etapu eliminacyjnego w naszej szkole zmierzyły się z Dyktandem, organizowanym przez Liceum Mundurowe w Łodzi.
Uczennice: Natalia Skrobek z 3 ta, Magdalena Pielesiek z 2 ta, Ewa Biniek i Natalia Pietera z 1 tb walczyły dzielnie z pełnym zatrważających form, zaskakującym czasami interpunkcyjnie – czyli po prostu – arcytrudnym językiem polskim. Jak się domyślacie – nie było łatwo!
Zmaganiami z polską ortografią uczczono w ten sposób – Międzynarodowy Dzień Języków Ojczystych.
Wyniki – dopiero w kwietniu, więc .... trzymajcie kciuki!

Poczta walentynkowa!

Dnia 14.02 Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy uczeń (i nauczyciel wink) mógł napisać walentynkę do wybranej osoby i wysłać ją za pośrednictwem skrzynki wystawionej w holu. Nie dotarła do nas żadna skarga, że którakolwiek walentynka trafiła do niewłaściwej osoby; uważamy więc, że jak co roku, akcja pod kryptonimem "WALENTYNKI" zakończyła się sukcesem :)

Strony