1ta i 2ta na XVIII Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi

19 kwietnia br. klasa 1 ta, pod opieką prof. Doroty Woźniak i prof. Beaty Łasek, wzięła udział w XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który odbywał się m.in. na Politechnice Łódzkiej. Z bogatej oferty wykładów wybraliśmy sześć i z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy rozważań na tematy: czy lepiej pić kawę a może herbatę? co lepiej odchudza – zielona kawa czy zielona herbata?
Wspólnie zastanawialiśmy się czy „morfina to lek czy jednak narkotyk”? Następnie „zanurzyliśmy się” w świecie zapachów i perfum, słuchając wykładu „Pachnidło czy odór?”, aby następnie przypomnieć sobie o zaletach i wadach aspiryny jako cudownym leku na „wszelkie dolegliwości”. A na koniec rozmarzyliśmy się oglądając zdjęcia i słuchając jak powstają płatki śniegowe w czasie wykładu „Kryształki śniegu – wirtuozeria natury”.
20 kwietnia w wydarzeniu Festiwalu brała udział klasa 2ta. Wraz z wychowawcą Izabelą Rosiak uczniowie uczestniczyli

w wykładzie „Trzy kobiety nauki - Maria Skłodowska-Curie, Irena Joliot-Curie i Lise Meitner”. Dr hab. Tomasz Pospieszny (UAM) w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał o trzech niezwykłych kobietach, które cechowały ponadprzeciętne zdolności, odwaga, upór i geniusz.
Bogatsi o nowe doświadczenia postanowiliśmy, że na PŁ i UŁ jeszcze wrócimy.
--------------------------
DW, IR’ 23.05.2018r.
 

Dział: